Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Geoportal działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, granice i numery działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

Potrzebujesz informacji o swojej działce z EGiB w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce? A może dopiero planujesz zakup nieruchomości? Jeśli tak, koniecznie sprawdź jej dane ewidencyjne! Geoportal działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce zawiera szczegółowe informacje katastralne działki oraz jej główne parametry geometryczne.

Zobacz więcej interesujących tematów. Przejdź na: Geoportal Igołomia-Wawrzeńczyce.

Geoportal działek Igołomi-Wawrzeńczyc
Mapa z granicami działek Igołomi-Wawrzeńczyc

Wyszukiwarka działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

Wyszukaj interesującą Cię działkę na mapie działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Wpisz numer działki w oknie wyszukiwarki lub przejdź do mapy działek.

Do czego przyda Ci się geoportal działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce?

Dzięki mapie działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce zyskujesz dokładne parametry geometryczne oraz dane z rejestru EGiB Igołomi-Wawrzeńczyc dla swojej działki. Dane te będą przydatne chociażby do weryfikacji informacji podanych w ogłoszeniu sprzedaży nieruchomości lub do uzgodnienia granic ewidencyjnych. Same wymiary terenu działki oraz jej współczynnik kształtu może okazać się istotny dla ustalenia najlepszego posadowienia budynków na twojej działce, a mając dodatkowo mapę satelitarną działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce z łatwością zaplanujesz przebieg trasy infrastruktury technicznej, wydzielisz miejsce na garaż, czy altanę oraz zaplanujesz montaż paneli fotowoltaicznych.

Mapa działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w Raporcie o Terenie

Generując Raport o Terenie dotyczący lokalizacji i geometrii terenu działki w gminy Igołomia-Wawrzeńczyce otrzymasz zarówno ortofotomapę z przebiegiem granic działek ewidencyjnych oraz szczegółowy opis zebrany w tabeli dotyczący powierzchni i obwodu działki, długości i szerokości nieruchomości, a dodatkowo poznasz jej współczynnik kształtu. Ponadto dostaniesz niezbędne dane ewidencji gruntów Igołomi-Wawrzeńczyc - od danych ogólnych dotyczących położenia administracyjnego, do szczegółowych - obręb ewidencyjny, numer działki.

Potrzebujesz mapy działek dla swojej nieruchomości w igołomia-wawrzeńczycym? To nic trudnego!

Od pełnej diagnozy Twojej działki dzieli Cię kilka prostych kroków:

 • Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie lub kliknij bezpośrednio w link Diagnoza nieruchomości - Raport o terenie OnGeo.pl.
 • Wybierz jeden z trzech sposobów wyszukania działki: za pomocą adresu, numeru działki lub poprzez wskazanie działki na mapie.
 • Z panelu Raportu o Terenie zaznacz zakładkę Cechy zaznaczonego terenu oraz Położenie terenu i upewnij się, że podpunkty Parametry geometryczne terenu i Dane z Ewidencji Gruntów i Budynków są zaznaczone.
 • Zatwierdź i opłać Raport o Terenie. Cena za diagnozę waha się między 18, a 200 zł.
 • Gotowy Raport otrzymasz na swój adres mailowy (zobacz Przykładowy Raport o Terenie ).

Jak pobrać Raport o terenie?

Wejdź na stronę ongeo.pl

Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie.

Możesz też kliknąć bezpośrednio w link https://ongeo.pl/raporty .

Wyszukiwanie działki

Wybierz działkę, która Cię interesuje. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

 • znaleźć ją po numerze ewidencyjnym,
 • wpisać adres działki,
 • zaznaczyć działkę na mapie.
Formularz wyboru tematów do analizy

Zdecyduj, które informacje znajdą się w Twoim raporcie.

Opłata za raport przelew on-line

Zatwierdź i opłać Raport o Terenie za pomocą przelewu on-line.

Płacisz tylko za te informacje, które Cię interesują!

Raport o terenie w wygodnym formacie

Pobierz raport, by poznać potencjał działki.

Wystarczy, że klikniesz w link przesłany na maila.

Zobacz jak wygląda przykładowy Raport o terenie.

Czym jest geoportal działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce?

Mapa działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce bazuje na danych z EGiB Igołomi-Wawrzeńczyc, to rejestr zawierający podstawowe informacje o dowolnej działce ewidencyjnej. Rejestr gruntów Igołomi-Wawrzeńczyc prezentuje informacje takie jak: granice i numery ewidencyjne działek, obrysy budynków wraz z ich numerem adresowym oraz ich kształt i wysokość, drogi i inne sieci komunikacyjne, pokrycie i rzeźbę terenu, cieki wodne oraz nazwy miejscowości i ulic.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w skrupulatnym gromadzeniu danych przestrzennych jesteśmy w stanie na bieżąco aktualizować istniejącą bazę działek gminy Igołomia-Wawrzeńczyce i uzupełniać rejestr działek ewidencyjnych w Geoportalu Igołomia-Wawrzeńczyce o nowe podziały, scalenia i wszelkie inne zmiany wprowadzane przez urząd gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

Obecnie w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce jest 13052 działek ewidencyjnych, natomiast średnia wielkość pojedynczej parceli wynosi 0.4805 ha.

Sprawdź rejestr działek ewidencyjnych gminy Igołomia-Wawrzeńczyce dla poszczególnych obrębów ewidencyjnych. Wyszukaj i wybierz obręb z poniższej listy.

Zestawienie statystyk działek w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Zestawienie statystyk działek w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce
Statystyki powierzchni działek w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Co to jest działka ewidencyjna?

Działka ewidencyjna to wydzielona liniami granicznymi powierzchnia terenu, stanowiąca najmniejszą jednostkę podziału kraju. Zgodnie z ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2021 r. poz. 1990) stanowi ciągły obszar gruntu, położony w granicach jednego obrębu, jednorodny pod względem prawnym i wydzielony z otoczenia za pomocą linii granicznych.

Podstawowym rejestrem informacji o działkach ewidencyjnych w Polsce jest Ewidencja Gruntów i Budynków (EGiB). Jeśli chcesz wiedzieć więcej o rejestrze EGiB zajrzyj do artykułu: Ewidencja gruntów i budynków .

Za prowadzenie rejestru EGiB w igołomia-wawrzeńczycym odpowiada Urząd gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, jego zadaniem w tym zakresie jest przede wszystkim wydawanie wypisów i wyrysów z EGIB Igołomia-Wawrzeńczyce.

Zmiany w zagospodarowaniu działek w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce w Raporcie lotniczym

Ciekawi Cię, jak wyglądała Twoja działka w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce kilka lub kilkanaście lat temu? Nasza usługa raportu lotniczego pozwoli Ci się przenieść w czasie i poznać historię Twojej nieruchomości z niezwykłą dokładnością. Dzięki unikatowym archiwalnym zdjęciom lotniczym z różnych lat, będziesz mógł śledzić zmiany terenu, urbanizację oraz rozwój infrastruktury wokół Twojej działki w igołomia-wawrzeńczycym. Wykorzystaj tę fascynującą możliwość i zgłębiaj tajemnice przeszłości swojej nieruchomości, korzystając z naszego raportu lotniczego!

Dowiedz się więcej o usłudze: Raport archiwalnych zdjęć lotniczych!

Kto może uzyskać wypis i wyrys z EGiB Igołomia-Wawrzeńczyce?

Wypis i wyrys z ewidencji gruntów w igołomia-wawrzeńczycym może otrzymać:

 • właściciel nieruchomości,
 • osoba posiadająca prawo do zarządzania nieruchomością,
 • osoba lub przedsiębiorstwo posiadające prawne powody do uzyskania dokumentacji z EGiB.

Kiedy składamy wniosek o wypis i wyrys z EGiB Igołomia-Wawrzeńczyce?

Wniosek o wypis i wyrys z rejestru gruntów najczęściej składa się, jeśli zamierzasz sprzedać lub kupić nieruchomość lub jeśli chcesz wybudować dom i założyć dla niego księgę wieczystą. Dokumentacja z ewidencji będzie ci potrzebna również przy podziale nieruchomości.

Jak złożyć wniosek o wypis i wyrys z rejestru gruntów Igołomia-Wawrzeńczyce w formie tradycyjnej?

Ile kosztuje wypis i wyrys z EGIB Igołomia-Wawrzeńczyce?

Koszt wypisu i wyrysu może różnić się w zależności od tego, jaką formę dokumentów wybierzesz. Za elektroniczną wersję zapłacisz 140 złotych, natomiast za wydruk obu dokumentów – 150 złotych.

Niniejsze ceny odnoszą się do pojedynczej nieruchomości w granicach jednego obrębu ewidencyjnego w igołomia-wawrzeńczycym. Nawet jeśli w skład nieruchomości wchodzi kilka działek to, o ile znajdują się w granicy jednego obrębu, przedstawione ceny będą stanowiły całkowite koszty otrzymania dokumentacji.

Pamiętaj, że opłaty możesz dokonać zarówno w kasie urzędu, jak i przelewem elektronicznym na urzędowe konto bankowe.

Pobierz wniosek lub zaświadczenie z EGiB Igołomia-Wawrzeńczyce